انجمن بین المللی ترنم صلح

(NGO) Thrill of Peace International Association

انجمن بین المللی ترنم صلح

(NGO) Thrill of Peace International Association

انجمن بین المللی ترنم صلح

This NGO works to introduce Islam to the world to create a common understanding with other religions with the aim of spreading peace and friendship around the world
دغدغه اصلی انجمن بین المللی ترنم صلح که به همت جمعی از بدنه دانشگاهی و حوزوی به طور آتش به اختیار اداره میشود؛ تبلیغ اسلام ناب محمدی در عرصه بین الملل میباشد.

عنوان کتاب: Deciphering the signs of God
نویسنده: annemarie schimmel
انتشارات و سال نشر: State University of New York Press, U.S., New York, 1994
درباره نویسنده: پروفسور آنه ماری شیمل یکی از اندیشمندان سرشناس و اسلام شناسی غربی است که تحقیقاتش راجع به اسلام از حیث نگاه همدلانه‎ای که دارد، مثال زدنی است. آثار او در مقایسه ای اجمالی با آثار سایر مستشرقانی که درباره اسلام تحقیق کرده اند از حیث نتیجه تفاوت بسیاری دارد و این به سبب رویکرد پدیدارشناسانه ای است که اتخاذ کرده است.

درباره کتاب: کتاب «تبیین آیات الهی نگاهی پدیدارشناسانه به اسلام» مجموعه سخنرانی‌هایی است که خانم شیمل در بهار سال 1992 در شهر اینبورگ انگلستان در جایگاه استاد مدعو کرسی اسلام‌شناسی گیفورد ایراد کرده است.

این کتاب علاوه بر دیباچه و مدخل، دارای هفت فصل است که عناوین این فصول به این شرح است: طبیعت جنبه‌های مقدس طبیعت و فرهنگ، مکان و زمان مقدس، اعمال مقدس، کلمه خدا و کتاب خدا، فرد و جامعه، خداوند و عالم خلقت و نحوه نگرش به اسلام. شیمل در این کتاب تاکید می‌کند: «من معتقدم که نگرش پدیدارشناسانه برای شناخت و درک بهتر اسلام کاملاً مناسب است. به ویژه الگویی که فردریش هایلر در اثر جامع خویش، «صور و ماهیت ادیان» ارائه می‌کند، چرا که وی می‌کوشد ابتدا با مطالعه پدیده‌ها و سپس با بررسی سطوح عمیق‌تر بازتاب‌های انسانی در مقابل الوهیت (ذات الهی) به کانون یا قلب یک دین وارد شود تا به درونی‌ترین امر مقدس هر دین دست یابد.» او در مقدمه، کتاب را به فردریش هایلر تقدیم می‌کند.
سایر توضیحات: این کتاب به فارسی نیز ترجمه شده است مشخصات کتابشناسی ترجمه به شرح زیر است:
آنه ماری شیمل، «تبیین آیات خداوند نگاهی پدیدارشناسانه به اسلام»، ترجمه عبدالرحیم گواهی، دفتر نشر فرهنگ اسلامی
دریافت
حجم: 57.4 مگابایت (اسکن میباشد)

Comments (۰)

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی