انجمن بین المللی ترنم صلح

(NGO) Thrill of Peace International Association

انجمن بین المللی ترنم صلح

(NGO) Thrill of Peace International Association

انجمن بین المللی ترنم صلح

This NGO works to introduce Islam to the world to create a common understanding with other religions with the aim of spreading peace and friendship around the world
دغدغه اصلی انجمن بین المللی ترنم صلح که به همت جمعی از بدنه دانشگاهی و حوزوی به طور آتش به اختیار اداره میشود؛ تبلیغ اسلام ناب محمدی در عرصه بین الملل میباشد.

عنوان کتاب: A History of Christian-Muslim relations
نویسنده: Hugh Goddard
انتشارات و سال نشر: Edinburgh University press, 2000

درباره نویسنده: هیو گادارد، نویسنده این کتاب یک محقق تاریخ ادیان از کشور انگلستان است. او فارغ‌التحصیل رشته «تاریخ اسلام» از دانشگاه آکسفورد انگلستان است و دکترای خود را از مرکز مطالعات روابط اسلام و مسیحیت در بیرمنگام گرفته است. برای آشنایی بیشتر با هیو گاداراد وکتاب وی به نام تاریخچه روابط مسیحی-مسلمان به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

ایشان در کشورهای اردن، مصر، لبنان، پاکستان، هند، مالزی و... همکاری‌های علمی با دانشگاه‌ها و سایر مراکز علمی اسلامی دارد. از جمله کتاب های دیگر وی می‌توان به مسیحیان و مسلمانان: از معیارهای دوگانه تا درکی متقابل (Christians and Muslim: From double standards to mutual understanding) و دیدگاه مسلمانان راجع به مسیحیت (Muslim Perception of Christianity) اشاره کرد.


درباره کتاب: نویسنده در این کتاب مدعی است که برای درک بهتر روابط حال حاضر جهان مسیحیت و اسلام، لازم است بدانیم این دو دین در طی نزدیک به چهارده قرن تاریخ مشترک، چه دوره‌هایی از روابط و تعاملات را پشت سرگذاشته‌اند. این کتاب روابط میان مسیحیت و اسلام را در گستره‌ای زمانی از آشنایی مسیحیت با اسلام تا روابط و گفتگوهای این دو دین در قرن بیستم بررسی کرده است و به محققان حوزه مطالعات اسلامی و اسلام شناسی در غرب کمک می‌کند تا چشم‌انداز بهتری از پیشینه روابط میان اسلام و مسیحیت پیدا کنند.

این کتاب از یک مقدمه و 8 فصل تشکیل شده است که نویسنده در فصول 8 گانه در رابطه با مطالبی چون زمینه فکری مسیحیان در رابطه با ظهور اسلام، ارتباط پیامبر اسلام با جامعه مسیحیت و تأثیر ایشان بر جامعه مسیحیت، تعاملات اولیه جهان اسلام و جهان مسیحیت، تأثیر و تأثرات اسلام و مسیحیت، انتقال دانش از جهان اسلام به جهان مسیحیت، تغییر موازنه قدرت میان جهان اسلام و مسیحیت و درگیری‌های صورت گرفته، رویکردهای جدید جهان غرب در مواجهه با اسلام و شکل‌گیری کرسی‌های اسلام شناسی در جهان غرب اشاره می‌کند.

دریافت
حجم: 12.9 مگابایت
توضیحات: A History of Christian-Muslim relations

Comments (۰)

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی